Obisk Miklavža in blagoslov adventih venčkov

1. decembra 2019 nas je v cerkvi Sv. Marjete na Golem pred blagoslovom adventnih večkov obiskal Miklavž. S svojim spremstvom je presenetil otroke in v cerkev prinesel veselje. Medtem ko nas je zopet vse pohvalno nagovoril ter se z nekaterimi tudi rokoval, so angečki z dobrotami obdarili otroke. Poudaril je naj se imamo radi, da pa bo imela ljubezen prostor, moramo iz src odstraniti zavist, pohlep in jezo. Parkelj pa je zopet ostal brez dela. Ob slovesu se je Miklavž župniku še opravičil, da je zmotil začetek sv. maše in pomahali smo si v slovo. Župnik Janez Avsenik je v nadaljevanju sv. maše blagoslovil vse adventne venčke, ki smo jih prinesli s seboj. Zahvala velja tudi Anamariji, ki je dan pred tem v cerkvi vodila delavnico izdelave adventnih venčkov. Da kdo ne bi ostal brez adventnega venčka, so poskrbeli še skavti z Iga, ki so pred cerkvijo ponudili raznovrstne venčke in voščilnice. Ob 1. adventni nedelji je bila to tudi nedelja Karitas in so bili darovi od nabirke in nakupa vrnčkov namenjeni Karitasu.

Še misel in Miklavžev nasvet: Naj nam Božji blagoslov pomaga, da bomo v tem adventnem času pozorni drug do drugega.